Skånemästerskapet

Resultat onominerat 4-mannalag

 

1. Lunds BK Mamba

1. Ulf-Arne Nilsson 1454  
2. Patrik Pettersson 1382  
3. Alexander Martinsson 1374  
4. Göran Åkesson 1271 Resultat: 5481
5. Tom Nyholm 1204  
6. Niklas Assarsson 1172  
7. Monica Lindberg 1163  
8. Jonas Möller 1137  
 

2. BK Allön

1. Hugo Nilsson 1395  
2. Pär Dehlin 1378  
3. Emil Nilsson 1322  
4. Robert Kempner 1321 Resultat: 5416
5. Melvin Strandh 1271  
6. Jens Lind 1262  
7. Henrik Olsson 1255  
8. Håkan Rossander 1255  
9. Morgan Carlsson 1192  
 

3. Kulladals BS

1. Niklas Rothman 1382  
2. Johan Danielsson 1377  
3. Alexander Rosendahl 1339  
4. Robert Kaneby 1304 Resultat: 5402
5. Fredrik Nilsson 1299  
6. Leif Svantesson 1284  
7. Joakim Allers 1271  
8. Gert Lundahl 1256  
 

4. BK Thule

1. Stefan Öhrn 1395  
2. Håkan Nilsson 1375  
3. Anette Lindfors 1358  
4. Paul Lindfors 1260 Resultat: 5388
5. Theo Lindfors 1258  
 

5. BS Olymp

1. Alf Truedsson 1392  
2. Irene Nyqvist 1337  
3. Pontus Nilsson 1335  
4. Kevin Carlsson 1311 Resultat: 5375
5. Mattias Johnasson 1242  
6. Anders Carlsson 1173  
 

6. Halmia BS

1. Theo Stéen 1446  
2. Manne Steen 1345  
3. Bibbi Waldermarsson 1245  
4. Niclas Waldemarsson 1212 Resultat: 5248
 

7. Team Ystad BK

1. Joakim Mårtensson 1358  
2. Jonathan Winhagen 1287  
3. Mikael Lindholm 1269  
4. Filip Emanuel 1253 Resultat: 5167
5. Per Hall 1251  
6. Rose-Marie Winhagen 1192  
7. Stefan Winhagen 1173  
 

8. Pilgårdens BC

1. Margareta Jönsson 1336  
2. Mats Jönsson 1285  
3. Ola Brundin 1280  
4. Roger Hoffström 1257 Resultat: 5158
5. Tarras Jibert 1243  
6. Jan Nilsson 1193  
7. Ann-Margret Nilsson 1183  
8. Max Andersson 1163  
 

9. BK 1927

1. Monica Klasson 1335  
2. Jan-Åke Ottosson 1330  
3. Ulla Henriksson 1268  
4. Gunilla Oredsson 1187 Resultat: 5120
 

10. IS Göta

1. Sandra Svantesson 1387  
2. Karl Wahlgren 1385  
3. Anton Andersson 1357 Resultat: 4129
 

11. Staffanstorps BK

1. Andreas Persson 1289  
2. Dan Nielsen 1195  
3. Mickael Sand 1194 Resultat: 3678
 

12. BK Bowino

1. Tobias Edlund 1426  
2. Alexander Garda 1342 Resultat: 2768
 

13. Spader Dam

1. Ellinor Hedengren 1378  
2. Emma Andersson 1356 Resultat: 2734
 

14. Öresunds BS

1. Pontus Törnebohm 1427  
2. Mikael Blomqvist 1295 Resultat: 2722
 

15. Scandinavia BC

1. Christina Nilsson 1358  
2. Charlotte Persson 1324 Resultat: 2682
 

16. BK Bells

1. Ewa Eliasson 1254  
2. Siv Andersson 1221 Resultat: 2475
 

17. BK Ohm

1. Peter Comét 1293  
2. Stanislav Sebek 1096 Resultat: 2389
 

18. BK Znax

1. Per Vernersson 1412 Resultat: 1412
 

19. BK Skoj

1. Maria Billgren 1342 Resultat: 1342
 

20. BK Söder

1. Carola Strandh 1325 Resultat: 1325
 

21. BK Full House

1. Mats Andersson 1262 Resultat: 1262
 

22. Bulltofta BK

1. Josefin Sörensson 1241 Resultat: 1241
 

23. BK Stenbocken

1. Lennart Olsson 1226 Resultat: 1226
 

24. BK Falcon Ladies

1. Ingela Jernström 1148 Resultat: 1148